Zdrowa pielęgnacja

Naturalna pielęgnacja

Dzisiejszy rynek kosmetyczny pełen jest różnych produktów, w których można się pogubić. Każdy producent chwali się właściwościami swojego kosmetyku i w natłoku informacji można łatwo stracić z oczu to, co najważniejsze, czyli skład. Wiele produktów zawiera pochodne ropy naftowej, SLS, SLES czy parabeny, które mogą nie współgrać z każdą skórą lub, co gorsze, mieć skutek odwrotny od zamierzonego i działać drażniąco. Aby tego uniknąć, należałoby zapoznać się ze składnikami znajdującymi się w każdym produkcie, jednak to wymaga wiedzy z zakresu działania każdego z nich. Nie każdy ma jednak czas, żeby uczyć się o właściwościach lub żeby przesiadywać w drogerii godzinami, aby znaleźć idealny kosmetyk. W takim wypadku warto sięgnąć po sprawdzone i naturalne produkty, jak na przykład seria Miracle Garden Bio.

 

Ogród cudów

Kosmetyki z serii Miracle Garden Bio mają przede wszystkim orgniczne składy, gdzie minimum 99% skladników jest pochodzenia naturalnego. Dzięki temu uzyskały one Certyfikat Organiczny Suolo & Salute, jednej z najstarszych i najpoważniejszych jednostek certyfikujących we Włoszech. Produkty te nie zawierają parabenów, silikonów, oleju mineralnego, SLS/SLES, PEG, PPG, alergenów czy barwników, dlatego nadają się także dla osób o wymagającej skórze.

Każdy kometyk z serii posiada inne składniki dostosowane do każdego etapu pielęgnacji. Krem do twarzy zawiera przede wszystkim olejek z marchwi, który jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu opóżniony jest proces starzenia się skóry. Maska do twarzy bazuje na ekstrakcie z ogórka, co sprawia, że ma ona działanie zarówno oczyszczające, jak i regenerujące oraz nawilżające. Ponadto dzięki zawartości alantoiny redukuje niedoskonałości skóry. Głównym składnikiem wody micelarnej jest ekstrakt z mięty pieprzowej, która znana jest ze swoich właściwości tonizujących. Do tego produkt jest delikatny i dobrze tolerowany przez skórę.

W przypadku pielęgnacji ciała polecamy złuszczający peeling pod prysznic. Tutaj znajdziemy przede wszystkim wyciąg z winogron zebranych we włoskich, wiejskich winnicach. Ten drobnoziarnisty peeling spowalnia starzenie się skóry,  zmiękcza ją i uelastycznia, a poza tym skutecznie zwalcza cellulit. Wszystkie kosmetyki z serii Miracle Garden Bio zawierają wodę z rumianku i malwy, która działa kojąco na skórę.

 

W trosce o środowisko

            Kosmetyki Miracle Garden Bio nie tylko korzystają z bogactwa natury, ale są także przyjazne dla środowiska. Żadna formuła nie ma w składzie mikroplastiku, przez co nie zanieczyszcza on wody. Dodatkowo wszystkie opakowania są wykonane z plastiku z trzciny cukrowej lub w całości z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Tak samo cała energia użyta do produkcji kosmetyków pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wszystko to sprawia, że seria Miracle Garden Bio jest nie tylko odpowiednia dla skóry, ale także jest przyjazna środowisku.

 Bio Miracle Garden