Łuszczyca- kojące właściwości mahonii pospolitej

mar 07 2024

Pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej i można go znaleźć w różnych siedliskach, takich jak lasy, lasy i góry. Ten wiecznie zielony krzew dorasta zwykle do 1-5 metrów wysokości i ma kolczaste liście z listkami przypominającymi ostrokrzew. Późną wiosną wytwarza jasnożółte kwiaty, po których pojawiają się grona małych, niebiesko-czarnych jagód. Mahonia pospolita była wykorzystywana w celach leczniczych przez rdzenną ludność, a jej korzenie i kora zawierają alkaloidy o właściwościach przeciwutleniających i przeciwdrobnoustrojowych. Jest również uprawiana jako roślina ozdobna ze względu na atrakcyjne liście i jagody.

 

 

Wyciąg z mahonii pospolitej jest kojący dla skóry łuszczycowej ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Składniki zawarte w mahonii pospolitej, takie jak berberyna i alkaloidy, mają zdolność zmniejszania stanów zapalnych skóry oraz hamowania wzrostu bakterii i grzybów, które mogą prowadzić do nasilenia objawów łuszczycy.

Ponadto, wyciąg z mahonii pospolitej może wspomagać regenerację skóry, zmniejszać swędzenie i łuszczenie się skóry, oraz poprawiać ogólny stan skóry łuszczycowej. Dzięki tym właściwościom wyciąg z mahonii pospolitej może być stosowany w łagodzeniu objawów łuszczycy i wspieraniu zdrowia skóry.

 

mar  07